Головна
Про садочок
Дитяча сторінка
Наш
колектив
Новини
Контакти
Гостьова сторінка
Батьківська сторінка
Методична скринька
ФотогалереяКорисні посилання


  

     

Відділ освіти Березанської РДА


Щоб дитячий світ пізнати

Педагогіку нам треба знати

І в психології розбиратися потрібно всім

І дорослим і малим.

 

Адже, про малят турбота 

Це не лише вихователя робота.

Батьки педагогами теж повинні стати,

Щоб спокійну старість мати.


В цій скриньці інформація для всіх

Про виховання діточок малих.

Виховуймо гарних малят

На радість мам, на втіху тат.


Духовний світ дитини - ніжна квітка троянди, на якій мерехтливо тремтить краплинка ранкової роси. треба зірвати квітку так, щоб краплинка не впала" (В.О.Сухомлинський)

Проблемне питання  Коблівського ЗДО.  Гуманістичне виховання в дусі загальнолюдських моральних ідеалів і цінностей за спадщиною В.О.Сухомлинського.


Крокуючи по планеті, ім’я якої ДИТИНСТВО, наш колектив неодноразово задумувався, як виховати справжню людину майбутнього. Вивчивши досвід роботи багатьох видатних педагогів ми обрали педагогічну технологію В.О.Сухомлинського. Визнання безумовної цінності людської особистості, її індивідуальності, неповторності внутрішнього світу  - найважливіша гуманістична ідея педагогічної спадщини Сухомлинського.Взявши за основу вчення великого ПЕДАГОГА педагогічний колектив нашого дитсадка  створив для дітей відповідне предметне середовище: кімнату театралізованої діяльності, куточок  Казки, куточок мислення. Вже стало традицією проводити тематичні тижні, оповідальні години за літературними творами  Сухомлинського. Роботу з дошкільнятами в повсякденному житті доповнює гурткова робота з театрального мистецтва. Всі умови, що створені у нашому дитсадку дають можливість зрозуміти – у нас все для ДИТИНИ, для виховання добросердечної людини.

В 2018 - 2019 н.р. плануємо такі форми роботи по впровадженню спадщини В.Сухомлинського:

  • робота творчої групи педагогів
  • спільне з учнями Коблівської ЗЗСО I - III ступенів свято "Золоте зерно Добра"
  • спортивний фестиваль "Крокуємо дорогою Добра"
  • випуск брошури" Виховне значення казок  В.Сухомлинського "
  • випуск дайджеста творів В.Сухомлинського
  • педагогічний десант " Батьківська педагогіка В.Сухомлинського" 
  • фестиваль сімейних робіт "Сторінками казок В.О.Сухомлинського"


«Той, хто забув колиску, з якої піднявся, щоб піти по землі,хто байдужий до матері, що вигодувала та виховала його, не здатен переживати високі патріотичні почуття»
                                                                           (
В.О.Сухомлинський)                                                                                                                                 Плекання національної свідомості й самосвідомості, прищеплення моральних ідеалів та ціннісних орієнтирів починається з раннього дитинства, з перших років життя дитини.Одним із завдань української системи освіти є пробудження і виховання в кожній дитині патріотичних почуттів, залучення до гуманістичних  цінностейДо проблем виховання молодого покоління на засадах патріотизму в різні часи зверталися  класики педагогічної науки.Особливо цінною  є педагогічна спадщина українського педагога-гуманіста В.Сухомлинського. Запропоновані ним форми і методи освітнього впливу на дитячу особистість актуальні й тепер. Він вважав пріоритетним патріотичне виховання. Виховання справжніх патріотів, що по-справжньому люблять Батьківщину, горді за свій народ та його історичне минуле, відповідальні за його майбутнє.Цю найважливішу закономірність виховання видатний педагог визначав по-своєму: виховувати маленьку дитину так, щоб у неї були цінності душі, які дісталися їй дорогою ціною. Саме в дошкільному віці, коли дитина дуже чутлива до емоційних впливів і схильна до наслідування, створюються сприятливі умови для того, щоб поступово розкрити їй зміст народної і світової спадщини через мистецькі твори, етику людських взаємин, сформувати перший практичний досвід прояву душі стосовно рідних та близьких людей, рідної домівки, отчого краю з його природою, історією і традиціями, рідної мови, - всього, з чого для кожного починається Батьківщина. «Батьківщина починається для дитини з шматочка хліба і ниви пшениці, з лісової галявини і блакитного неба над маленьким ставом, з пісень і казок матері над колискою» (В.О.Сухомлинський). Педагоги нашого дошкільного закладу будують виховний процес з дітьми на гуманістичних та патріотичних ідеях В.Сухомлинського, викладених у його літературних творах для дітей на тему родинних стосунків, шанування свого народу, любові до рідної домівки і краю з його людьми, природою, традиціями. Ми реалізуємо ідеї видатного педагога про створення освітнього закладу як осередку культури, де «…панують чотири культи: Батьківщини, людини, книги і рідного слова».

                               Тарас Григорович Шевченко

Геніальний український поет Т.Г.Шевченко був полумяним борцем за народну культуру і освіту. Його ідеалом була людина з різнобічними знаннями і високими  моральними якостями, яка вміє застосовувати свої знання в житті, цінити прекрасне, любить працю.                                                                                                                                   Великий Кобзар надавав особливого значення вихованню дітей, зокрема дітей раннього віку. У своїх творах він звеличував батьків – трудівників, між якими завжди панують теплі, сердечні стосунки, так необхідні для правильного виховання малят. Він уславлював жінок – матерів, які самовіддано виконують благородні материнські обов’язки, і засуджував аристократок за те, що «мамку наймають». Особливо вболівав поет за дітей народу, позбавлених дитинства за умов царизму.                                                                                                                          Т.Г.Шевченко написав для дітей і про дітей ряд чудових творів, що відзначаються глибоким проникненням у дитячу психологію, знанням особливостей дитячого сприймання в ранньому віці.

З ЛИСТА  ДО  БР.  ЗАЛЄВСЬКОГО

Я так люблю дітей, що не надивився б на несхибний відбиток ангела.

З  ЛИСТА ДО А. КОЗАЧКОВСЬКОГО  

Недавно прибулий до нас комендант привіз з собою дружину і одне дитя, на третьому році. Миле, чудове дитя. ( А все, що чудове в природі, як велиться, вється  біля  нашого серця). Я  полюбив це чудове дитя, а воно, бідне, так привязалося до мене, що бувало і в сні кликало до себе… (1853р.)                                                                                       З ПОВІСТІ «БЛИЗНЯТА»

Справжні ж мої герої вчора тільки побачили світ божий. Так, що ж, запитую вас, можна сказати  цікавого про них сьогодні?.. приказка справедливо гласить: «Який з колисочки, такий у могилку». А от ми і побачимо, в якій мірі ця приказка справедлива. Ще говорять, що живі дитячі враження такі живучі, що помирають тільки разом з нами, і що вихованням нічого не зробиш з юнака, якщо його дитинство було оточене грубою декорацією і такими ж  акторами, і що дитинство, проведене на лоні божественної природи і на лоні люблячої чудової  матері і християнина батька, - що такі чудові  враження нездоланною стіною стануть навколо людини і захистять її на шляху життя від усіх мерзот мінливого світу. Подивимося, в якій мірі можна вірити цій незаперечній істині. ( 1856 р.)

 З  ПОВІСТІ  «МАНДРІВКА  З  ПРИЄМНІСТЮ  ТА  Й  НЕ  БЕЗ  МОРАЛІ»

«Освіта мусить багатити, а не окрадати серце людське»

« У моєї прегарної кузини росте пречудове дитя, дівчинка років чотирьох чи коло того, моторна, мила,справжній херувим, що злетів з неба. І цього херувима, це пречудове створіння  віддано в руки брудній сільській молодиці. А ніжна мамаша шнурується собі  та припікає папільйотки, навіть на потилиці, і знати більше нічого не хоче. Одного разу привіз я для Наталі (так зветься дитя) азбуку та дитячу натуральну історію з малюнками. Треба було бачити, з яким недитячим захопленням вона любувалась моїм подарунком та з якою цікавістю розпитувала свою красуню мамашу про значення кожного малюнка. Та ба!  Мамаша або питалася мене, або просто відсилала її до няньки гратися в ляльки. Мені стало сумно, і я …заговорив  про обовязки матері. Кузина спершу  слухала мене, та коли я зачепив питання глибше… вона стиха заспівала… «Хоч кілка на голові теши»,- подумав я і замалим не втнув штуки, себто хотів був плюнути й піти; одначе здержався і тільки закурив цигарку та вийшов у другу кімнату.Навіщо вони дітей родять, оці амфібії, оці бездушні автомати? Задля чого вони виходять заміж, оці мертві красуні? Щоб зробити карєру, як каже моя кузина. А діти – це вже неминучий наслідок карєри, та й більш нічого. Бідні бездушні матері! Ви свою повинність, свій священний обов’язок передаєте найманій гувернантці   або, ще гірше, сільській неписьменній молодиці.»

З  ЛИСТА  ДО  В.  ШЕВЧЕНКА

Мати, всюди однакова мати. Коли розумна та щира, то й діти вийдуть в люди, хоч попідтинню; а хоч і одукована, та без розуму, без серця, то й діти виростуть, як те ледащо в  в шинку.( 1859р.)                                                    У нашім раї, на землі,

 Нічого кращого немає,

 Як тая мати молодая

 З своїм дитяточком малим.

 Буває іноді: дивлюся,

 ді: дивлюся,

Дивуюсь дивом, і печаль

 Охватить душу; стане жаль

 Мені її, і зажурюся

 І перед нею помолюся,

 Мов перед образом святим

 Тієї Матері Святої,

 Що в мир наш Бога принесла.

 

                                          
Методична допомога в творчій діяльності вихователя 
Зміст методичної роботи в закладі будується на основі державних документів про освіту, науково-педагогічних досліджень, навчальних планів, програм, новинок психолого-педагогічної літератури, інструктивно-методичних матеріалів з проблем організації методичної роботи, інформації про перспективний педагогічний досвід. В дошкільному закладі мають бути створені належні умови для підвищення професійного рівня та формування інноваційної компетентності педагогів. Вдало поєднанні колективні, групові та індивідуальні форми методичної роботи сприяють ефективному росту фахової майстерності педагогів. Згідно Типового положення про методичний кабінет дошкільного навчального закладу методичний кабінет дошкільного навчального закладу є центром методичної допомоги педагогічним працівникам дошкільного навчального закладу та поширення психолого-педагогічних знань серед батьків щодо розвитку, виховання та навчання дітей дошкільного віку. Робота методичного кабінету організовується з урахуванням вимог Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», інших нормативно-правових актів . Завдання адміністрації : надання методичної допомоги педагогічним працівникам щодо підвищення їх кваліфікації, професійної компетентності та розвитку педагогічної творчості підготовки та проведення освітнього процесу з дітьми, роботи з батьками вихованців . А також створення сприятливих умов для самовдосконалення педагогів, розвитку творчої ініціативи у них; забезпечення методичної підтримки щодо реалізації педагогічних ініціатив та апробації навчальної літератури, методичних розробок.
Зміст методичної роботи в закладі будується на основі державних документів про освіту, науково-педагогічних досліджень, навчальних планів, програм, новинок психолого-педагогічної літератури, інструктивно-методичних матеріалів з проблем організації методичної роботи, інформації про перспективний педагогічний досвід. В дошкільному закладі мають бути створені належні умови для підвищення професійного рівня та формування інноваційної компетентності педагогів. Вдало поєднанні колективні, групові та індивідуальні форми методичної роботи сприяють ефективному росту фахової майстерності педагогів. Згідно Типового положення про методичний кабінет дошкільного навчального закладу методичний кабінет дошкільного навчального закладу є центром методичної допомоги педагогічним працівникам дошкільного навчального закладу та поширення психолого-педагогічних знань серед батьків щодо розвитку, виховання та навчання дітей дошкільного віку. Робота методичного кабінету організовується з урахуванням вимог Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», інших нормативно-правових актів . Завдання адміністрації : надання методичної допомоги педагогічним працівникам щодо підвищення їх кваліфікації, професійної компетентності та розвитку педагогічної творчості підготовки та проведення освітнього процесу з дітьми, роботи з батьками вихованців . А також створення сприятливих умов для самовдосконалення педагогів, розвитку творчої ініціативи у них; забезпечення методичної підтримки щодо реалізації педагогічних ініціатив та апробації навчальної літератури, методичних розробок. 
Адміністрація дошкільного закладу здійснює планування на п’ять років курсової перепідготовки педагогів. Особлива увага приділяється визначенню тем до курсового та після курсового завдання. А також організації педагогічних хвилинок із звітами вихователів про проходження курсової перепідготовки на педгодинах.
Тематика самоосвіти педагогів глибоко продумується і визначається самими вихователями з урахуванням потреб навчально-виховного процесу .
Функції методичного кабінету:
врахування перспектив розвитку дошкільної освіти та специфіки діяльності даного дошкільного закладу;
використання сучасних наукових психолого-педагогічних досягнень, інноваційних технологій;
розширення професійного світогляду педагогічних працівників, систематичне інформування педагогів щодо інновацій в галузі дошкільної освіти;
корекція та оновлення інформації, яка постійно змінюється у результаті розвитку науки та впровадження інформаційно-комунікаційних технологій.
Адміністрація дитсадка
 1) опрацьовує наукові та практичні досягнення у галузі дошкільної освіти, надає рекомендації щодо їх впровадження в практику роботи дошкільного закладу; 
2) розробляє методичні рекомендації, зразки розвивальних посібників ;  
3) надає практичну допомогу працівникам дошкільного закладу;
4) систематично вивчає стан освітнього процесу, динаміку змін у розвитку дітей дошкільного віку, професійної компетентності педагогічних працівників;
5)моделює зміст, форми і методи підвищення фахової кваліфікації, майстерності педагогів дошкільного закладу, підвищення рівня психолого-педагогічної культури батьків вихованців;
6)вивчає , узагальнює та поширює перспективний педагогічний досвід з метою його застосування в освітньому процесі та удосконалення професійної компетентності педагогів.
Besucherzahler male order brides russia
счетчик посещений

Created by: Oleg Bojik