Головна
Про садочок
Дитяча сторінка
Наш
колектив
Новини
Контакти
Гостьова сторінка
Батьківська сторінка
Методична скринька
ФотогалереяКорисні посилання


  

     

Відділ освіти Березанської РДА


Щоб дитячий світ пізнати

Педагогіку нам треба знати

І в психології розбиратися потрібно всім

І дорослим і малим.

 

Адже, про малят турбота 

Це не лише вихователя робота.

Батьки педагогами теж повинні стати,

Щоб спокійну старість мати.


В цій скриньці інформація для всіх

Про виховання діточок малих.

Виховуймо гарних малят

На радість мам, на втіху тат.


Духовний світ дитини - ніжна квітка троянди, на якій мерехтливо тремтить краплинка ранкової роси. треба зірвати квітку так, щоб краплинка не впала" (В.О.Сухомлинський)

Проблемне питання  Коблівського ДНЗ.  Гуманістичне виховання в дусі загальнолюдських моральних ідеалів і цінностей за спадщиною В.О.Сухомлинського.


Крокуючи по планеті, ім’я якої ДИТИНСТВО, наш колектив неодноразово задумувався, як виховати справжню людину майбутнього. Вивчивши досвід роботи багатьох видатних педагогів ми обрали педагогічну технологію В.О.Сухомлинського. Визнання безумовної цінності людської особистості, її індивідуальності, неповторності внутрішнього світу  - найважливіша гуманістична ідея педагогічної спадщини Сухомлинського.Взявши за основу вчення великого ПЕДАГОГА педагогічний коллектив нашого ДНЗ створив для дітей відповідне предметне середовище: кімнату театралізованої діяльності, куточок  Казки, куточок мислення.Вже стало традицією проводити тематичні тижні, оповідальні години за літературними творами  Сухомлинського. Роботу з дошкільнятами в повсякденному житті доповнює гурткова робота з театрального мистецтва. Всі умови, що створені у нашому дитсадку дають можливість зрозуміти – у нас все для ДИТИНИ, для виховання добросердечної людини.

В 2017 - 2018 н.р. плануємо такі форми роботи по впровадженню спадщини В.Сухомлинського: 

  • робота творчої групи педагогів
  • сімейна розвага "Школа Добра В.Сухомлинського"
  • мистецький фестиваль "Я люблю свою країну"
  • спільне з учнями  Коблівської ЗОШ свято "Подорож казками В.О.Сухомлинського"
  • випуск брошури" Виховання патріотів на засадах спадщини В.Сухомлинського "
  • випуск дайджеста творів В.Сухомлинського з патріотичного  виховання"
  • педагогічний десант " Батьківська педагогіка В.Сухомлинського" 


«Той, хто забув колиску, з якої піднявся, щоб піти по землі,хто байдужий до матері, що вигодувала та виховала його, не здатен переживати високі патріотичні почуття»
                                                                           (
В.О.Сухомлинський)                                                                                                                                 Плекання національної свідомості й самосвідомості, прищеплення моральних ідеалів та ціннісних орієнтирів починається з раннього дитинства, з перших років життя дитини.Одним із завдань української системи освіти є пробудження і виховання в кожній дитині патріотичних почуттів, залучення до гуманістичних  цінностейДо проблем виховання молодого покоління на засадах патріотизму в різні часи зверталися  класики педагогічної науки.Особливо цінною  є педагогічна спадщина українського педагога-гуманіста В.Сухомлинського. Запропоновані ним форми і методи освітнього впливу на дитячу особистість актуальні й тепер. Він вважав пріоритетним патріотичне виховання. Виховання справжніх патріотів, що по-справжньому люблять Батьківщину, горді за свій народ та його історичне минуле, відповідальні за його майбутнє.Цю найважливішу закономірність виховання видатний педагог визначав по-своєму: виховувати маленьку дитину так, щоб у неї були цінності душі, які дісталися їй дорогою ціною. Саме в дошкільному віці, коли дитина дуже чутлива до емоційних впливів і схильна до наслідування, створюються сприятливі умови для того, щоб поступово розкрити їй зміст народної і світової спадщини через мистецькі твори, етику людських взаємин, сформувати перший практичний досвід прояву душі стосовно рідних та близьких людей, рідної домівки, отчого краю з його природою, історією і традиціями, рідної мови, - всього, з чого для кожного починається Батьківщина. «Батьківщина починається для дитини з шматочка хліба і ниви пшениці, з лісової галявини і блакитного неба над маленьким ставом, з пісень і казок матері над колискою» (В.О.Сухомлинський). Педагоги нашого дошкільного закладу будують виховний процес з дітьми на гуманістичних та патріотичних ідеях В.Сухомлинського, викладених у його літературних творах для дітей на тему родинних стосунків, шанування свого народу, любові до рідної домівки і краю з його людьми, природою, традиціями. Ми реалізуємо ідеї видатного педагога про створення освітнього закладу як осередку культури, де «…панують чотири культи: Батьківщини, людини, книги і рідного слова».

                               Тарас Григорович Шевченко

Геніальний український поет Т.Г.Шевченко був полумяним борцем за народну культуру і освіту. Його ідеалом була людина з різнобічними знаннями і високими  моральними якостями, яка вміє застосовувати свої знання в житті, цінити прекрасне, любить працю.                                                                                                                                   Великий Кобзар надавав особливого значення вихованню дітей, зокрема дітей раннього віку. У своїх творах він звеличував батьків – трудівників, між якими завжди панують теплі, сердечні стосунки, так необхідні для правильного виховання малят. Він уславлював жінок – матерів, які самовіддано виконують благородні материнські обов’язки, і засуджував аристократок за те, що «мамку наймають». Особливо вболівав поет за дітей народу, позбавлених дитинства за умов царизму.                                                                                                                          Т.Г.Шевченко написав для дітей і про дітей ряд чудових творів, що відзначаються глибоким проникненням у дитячу психологію, знанням особливостей дитячого сприймання в ранньому віці.

З ЛИСТА  ДО  БР.  ЗАЛЄВСЬКОГО

Я так люблю дітей, що не надивився б на несхибний відбиток ангела.

З  ЛИСТА ДО А. КОЗАЧКОВСЬКОГО  

Недавно прибулий до нас комендант привіз з собою дружину і одне дитя, на третьому році. Миле, чудове дитя. ( А все, що чудове в природі, як велиться, вється  біля  нашого серця). Я  полюбив це чудове дитя, а воно, бідне, так привязалося до мене, що бувало і в сні кликало до себе… (1853р.)                                                                                       З ПОВІСТІ «БЛИЗНЯТА»

Справжні ж мої герої вчора тільки побачили світ божий. Так, що ж, запитую вас, можна сказати  цікавого про них сьогодні?.. приказка справедливо гласить: «Який з колисочки, такий у могилку». А от ми і побачимо, в якій мірі ця приказка справедлива. Ще говорять, що живі дитячі враження такі живучі, що помирають тільки разом з нами, і що вихованням нічого не зробиш з юнака, якщо його дитинство було оточене грубою декорацією і такими ж  акторами, і що дитинство, проведене на лоні божественної природи і на лоні люблячої чудової  матері і християнина батька, - що такі чудові  враження нездоланною стіною стануть навколо людини і захистять її на шляху життя від усіх мерзот мінливого світу. Подивимося, в якій мірі можна вірити цій незаперечній істині. ( 1856 р.)

 З  ПОВІСТІ  «МАНДРІВКА  З  ПРИЄМНІСТЮ  ТА  Й  НЕ  БЕЗ  МОРАЛІ»

«Освіта мусить багатити, а не окрадати серце людське»

« У моєї прегарної кузини росте пречудове дитя, дівчинка років чотирьох чи коло того, моторна, мила,справжній херувим, що злетів з неба. І цього херувима, це пречудове створіння  віддано в руки брудній сільській молодиці. А ніжна мамаша шнурується собі  та припікає папільйотки, навіть на потилиці, і знати більше нічого не хоче. Одного разу привіз я для Наталі (так зветься дитя) азбуку та дитячу натуральну історію з малюнками. Треба було бачити, з яким недитячим захопленням вона любувалась моїм подарунком та з якою цікавістю розпитувала свою красуню мамашу про значення кожного малюнка. Та ба!  Мамаша або питалася мене, або просто відсилала її до няньки гратися в ляльки. Мені стало сумно, і я …заговорив  про обовязки матері. Кузина спершу  слухала мене, та коли я зачепив питання глибше… вона стиха заспівала… «Хоч кілка на голові теши»,- подумав я і замалим не втнув штуки, себто хотів був плюнути й піти; одначе здержався і тільки закурив цигарку та вийшов у другу кімнату.Навіщо вони дітей родять, оці амфібії, оці бездушні автомати? Задля чого вони виходять заміж, оці мертві красуні? Щоб зробити карєру, як каже моя кузина. А діти – це вже неминучий наслідок карєри, та й більш нічого. Бідні бездушні матері! Ви свою повинність, свій священний обов’язок передаєте найманій гувернантці   або, ще гірше, сільській неписьменній молодиці.»

З  ЛИСТА  ДО  В.  ШЕВЧЕНКА

Мати, всюди однакова мати. Коли розумна та щира, то й діти вийдуть в люди, хоч попідтинню; а хоч і одукована, та без розуму, без серця, то й діти виростуть, як те ледащо в  в шинку.( 1859р.)                                                    У нашім раї, на землі,

 Нічого кращого немає,

 Як тая мати молодая

 З своїм дитяточком малим.

 Буває іноді: дивлюся,

 ді: дивлюся,

Дивуюсь дивом, і печаль

 Охватить душу; стане жаль

 Мені її, і зажурюся

 І перед нею помолюся,

 Мов перед образом святим

 Тієї Матері Святої,

 Що в мир наш Бога принесла.

 


План проведення місячника знань дітьми правил безпеки життєдіяльності в Коблівському ДНЗ «Сонечко» з 1.11.2016р.по 1.12.2016р.

Заходи

Дата

Відповідальний

1

Оперативна нарада

«Організація та проведення  місячника безпеки»

1.11.2016

Завідувач

2

Консультування педагогів                           «Організація  навчально – виховної роботи з питань безпеки життєдіяльності»

3.11.2016

Методист

3

Бесіди з батьками з ТБ

·        «Дорога до дитсадка»

·        «Отруєння хімічними речовинами»

·        «Небезпечні предмети»

·        «Правила безпечного відпочинку»

·        «Відповідальність дорослих за безпеку дітей»

Протягом місяця

Вихователі

4

Інструктажі  по профілактиці нещасних випадків

Протягом місяця

Вихователі

5

Конкурс малюнків та творчих робіт                    « Безпека очима дітей»

Протягом місяця

Методист

6

Перегляд серії презентацій «На воді, в садочку, вдома, все безпечне і знайоме»

Протягом місяця

Вихователі

7

Конкурс на кращу дидактичну  гру «Безпека дитини – спокій родини»

Протягом місяця

Методист

8

Оновлення куточків безпеки, папок пересувок

Протягом місяця

Вихователі

9

Екскурсія вихованців старшої  групи до пожежної частини

30.11.2016

Методист

10

Консультації медичної сестри

·        «Перша допомога в надзвичайних ситуаціях»

·        «Попередження дитячого травматизму» 

·         «Перша допомога при отруєнні аміаком»  

Протягом місяця

Ст. медсестра

11

Консультація психолога                                          « Поведінка  при надзвичайних ситуаціях та  після них»  

8.11.2016

Психолог

12

Тематичні ранки

·        «Кицин дім»

·        «Газ – це небезпечно»

·        «101 – народна служба порятунку»

Спортивні розваги

·        «Безпечне дитинство»

·        «Пожежники»

Протягом місяця

Інструктор з фізичного виховання, музкерівник

13

Тематичні бесіди :

·        «Поведінка у побуті»

·        «Подорож  до лісу»

·        «Безпека та здоров’я»

·        «Пожежа в квартирі»;

·        «Моя поведінка поблизу водоймищ»;

·        «Гриби та лікарські  рослини.»;

·        «Поведінка під час грози»;

·        «Побутова хімія та піротехнічні  засоби лише для дорослих»;

·        «Поведінка при виявлені маловідомих предметів»

·        «Дитина на вулиці».

Протягом місяця

Вихователі

14

Тренінг «Поведінка при евакуації»

18.11.2016

Психолог

15

Єдиний день знань правил безпеки життєдіяльності

Розвага «Порятунок Незнайки»

21.11.2014

Методист

Музкерівник

16

Профілактичні бесіди

·        «Правила поведінки на льоду»

·        «Поведінка при надзвичайних ситуаціях»

·        «ТБ при виявленні вибухонебезпечних предметів»

Протягом місяця

Методист/ Вихователі

 

 


Показники компетентності дітей шостого року життя

(За програмою виховання і навчання дітей від двох до семи років «Дитина»)

Зростаємо дужими

·        Володіють навичками особистої гігієни та самообслуговування

·        Мають певні знання про засоби загартовування

·        За нагадуванням дорослих та самостійно зберігають правильну поставу

·        Володіють технікою та особливостями виконання різних видів фізичних вправ та основних рухів.

·        Володіють навичками шикування, рівняння, поворотів, перешикування трійками за орієнтирами та за командою

Мова рідна, слово рідне

·        Спілкуються з однолітками й дорослими, дотримуючись культури спілкування

·        Складають різні види розповідей( описові, сюжетні, творчі, розповіді – міркування)

·        Складають речення за малюнками, розуміють і розрізняють слова – назви, слова – назви дій, слова – назви ознак

·        Розрізняють голосні і приголосні( тверді, м’які) звуки; здійснюють звуковий аналіз слів

·        Ділять слова на склади, визначають місце наголошеного складу

·        Читають по складах слова та невеликі речення( два – три слова)зі знайомих літер         ( А,О,У,Е,И,І,М,Н,Л,В,С,Т,К)

·        Орієнтуються в зошиті, вільно промальовують елементи різних форм за зразком

Художня література

·        Розпізнають та визначають жанр художнього твору( казка, оповідання, вірш, байка)

·        Виразно читають з памяті поетичні твори, скоромовки, загадки, вірші, лічилки, пісеньки

·        Впізнають на портретах відомих українських письменників, пригадують назви написаних ними творів (1-2)

·        Відтворюють зміст знайомих художніх  творів

·        Орієнтуються в структурі книги (обкладинка, сторінки)

Дитина в довкіллі

·        Знають імена та по батькові, прізвище своє, батьків, працівників дитячого садка

·        Знають назву держави, її столиці, символіку; назви гір, річок, найбільших міст та назву свого села

·        Знають народні обереги – символи (рушник, український національний одяг, віночок та рослини – символи)

·        Знають назви предметів домашнього ужитку та побутової техніки

·        Знають назви професій дорослих, розуміють значення кожної в суспільстві

  Віконечко в природу

· Віконечко в природу

·        Виявляють прагнення до самостійних дій у природі

·        Здатні виявляти найважливіші ознаки сезонів

· Здатні виявляти найважливіші ознаки сезонів

·        Розрізняють найпоширеніші рослини і тварини

·        Мають початкові уявлення про природні явища

·        Володіють елементарною інформацією про Сонячну систему

    Математична скринька

·        Спроможні розпізнавати геометричні фігури(трикутник, чотирикутник, пятикутник, круг, квадрат)

·        Спроможні розрізняти назви днів тижня, місяців( поточного, попереднього, наступного)

·        Спроможні лічити в межах 10

·        Спроможні правильно називати цифри( 0,1-9), співвідносити їх з певним числом

·        Спроможні складати і обчислювати приклади на додавання і віднімання у межах 5

·        Спроможні розвязувати задачі за допомогою малюнків і  практичних дій

Чарівні фарби і талановиті пальчики

·        На доступному рівні аналізують твори різних видів мистецтв(живопис, графіка, скульптура)

·        Мають уявлення про жанри живопису (пейзаж, натюрморт, портрет)

·        Володіють техніками малювання та прийомами ліплення

·        Мають уявлення про особливості української кераміки( васильківської, опішнянської, ужгородської, косівської)

·        Впізнають роботи видатних художників (1 -2)


                                          План спільної  роботи

    між Коблівським ДНЗ «Сонечко» та Коблівською ЗОШ IIII ст.       

                                              на 2015 – 2016 н.р.

                                  Зміст роботи

Термін

Відповідальний

Примітка

                             Організаційно – педагогічна робота

1.

Робота з нормативно – правовою документацією, що регламентує діяльність закладів освіти з питань наступності 

08

 

керівники ДНЗ,ЗОШ

 

2.

Укладання Угоди про співпрацю між Коблівським ДНЗ і Коблівською ЗОШ IIII ст.

08

керівники ДНЗ,ЗОШ

 

3.

Складання плану спільної роботи між ДНЗ і ЗОШ

08

керівники ДНЗ,ЗОШ

 

4.

Оформлення списків дітей дошкільного віку

08

завідувач ДНЗ

 

5.

Облаштування розвивального предметного простору у групах ДНЗ та класах ЗОШ

08

керівники ДНЗ,ЗОШ

 

6.

Висвітлення роботи з наступності між освітніми ланками  на сайтах ДНЗ та ЗОШ, засобах масової інформації

протягом року

керівники ДНЗ,ЗОШ

 

7.

Організація підвозу дітей

09

керівники ДНЗ,ЗОШ

 

                                Методична робота

1.

Консультування педагогів з питань наступності

протягом року

методист ДНЗ  ЗДНВР  ЗОШ

 

2.

Проведення педагогічного читання «Черпаємо джерела духовності з творів В.О.Сухомлинського»

11

завідувач ДНЗ  ЗДНВР  ЗОШ

 

3.

Організація засідання «круглих столів» педагогів ДНЗ та вчителів початкових класів:

 

 

завідувач ДНЗ  ЗДНВР  ЗОШ

 

·        «Особливості освітньо – виховної роботи в дошкільному закладі  та початкових класах»

10

                

·         «Дошкільник – завтрашній школяр»

02                  

·        «Наступність в роботі ДНЗ і початкової школи з реалізації завдань духовного, патріотичного, трудового виховання»

04                      

4.

Відвідування вихователями ДНЗ уроків в 1 класі

09,10

завідувач ДНЗ ЗДНВР ЗОШ

 

5.

Відвідування вчителями ЗОШ занять у ДНЗ

03,04

завідувач ДНЗ  ЗДНВР  ЗОШ

 

6.

Проведення спільної  педради «Аналіз навчально–виховного процесу за 2014–2015 н.р.»

27.05

керівники ДНЗ,ЗОШ

 

 

                         Робота з дітьми

1.

Організація для старших дошкільників екскурсій до школи:

·        на свято Першого дзвоника

 

09

методист ДНЗ вчителі

 

·         в перший клас

09            

·        у шкільний музей

01 

·        у шкільну бібліотеку

03               

·        до шкільного стадіону

04            

·        на свято останнього дзвоника

05                    

2.

Організація  спільних  виставок  дитячих робіт:

·        «Ходить осінь по полях у жовтеньких чобітках»

·        «Зимонька - голубонька»                                          (Новорічна іграшка своїми руками)

·        «Великдень, Великдень – весняне свято»

 

     

10                      

12                      

                          

04                   

методист ДНЗ вчителі

 

3.

Проведення спільних свят та розваг:

·        Мистецький фестиваль « Я люблю свою країну »

·         «Подорож казками  В.Сухомлинського»

·         «Віночок Різдвяних свят»

·        Показ лялькових вистав школярами

 

 

10                                       

11                         

 01                                            за планом          

методист ДНЗ вчителі

 

                                  Робота з батьками

1.

Засідання «Школи батьківства»

протягом року

методист ДНЗ

 

2.

Консультування батьків з питань підготовки до школи

протягом року

методист ДНЗ вчитель початкових класів Козаченко К.П.

 

3.

Дні відкритих дверей в ДНЗ

10,04

завідувач ДНЗ

 

4.

Проведення зборів для батьків майбутніх першокласників

09,12,05

вихователі

 

5.

Анкетування батьків «Готовність дитини до школи»

04

вихователі

 

 

                        Робота психологічної служби

1.

Проведення педагогічного всеобучу батьків щодо розвитку психічних процесів у дітей

за планом

практичний психолог

 

2.

Здійснення психолого – педагогічного контролю за динамікою розвитку дітей старшого дошкільного віку

протягом року

практичний психолог

 

3.

Аналіз процесу адаптації першокласників

09,10

практичний психолог

 

4.

Діагностика психічних процесів дітей

09,01,04

практичний психолог 


Корекційно – розвивальна робота з  дітьми

за планом

пр. психолог

 

6.

Дослідження рівня готовності дітей  до школи

за планом

практичний психолог

 

7.

Підготовка матеріалів на засідання ПМПК

за планом

практичний психолог

 

8.

Організація роботи з дітьми, які потребують особливої уваги з боку педагогів та батьків, з дітьми з особливими освітніми потребами

за планом

практичний психолог

 

9.

Організувати семінар практичних психологів ЗОШ та ДНЗ «Психологічна готовність дитини до школи»

05

практичні психологи,     методист  ДНЗ

 

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ

від 14.02.2015 р. N 1/9-71

Департаментам (управлінням) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій,
керівникам загальноосвітніх навчальних закладів
Щодо роз'яснення порядку приймання дітей до першого класу

Міністерство освіти і науки надсилає інструктивно-методичний лист щодо роз'яснення порядку приймання дітей до першого класу загальноосвітніх навчальних закладів.

Додаток
до листа
14.02.2015 N 1/9-71
Інструктивно-методичний лист щодо роз'яснення порядку приймання дітей до першого класу загальноосвітніх навчальних закладів

Відповідно до статті 18 Закону України "Про загальну середню освіту" зарахування дітей до першого класу початкової школи загальноосвітніх навчальних закладів державної та комунальної форми власності (у тому числі ліцеїв, гімназій, колегіумів, колежей, що містять у своїй структурі школу I ступеня) здійснюється на безконкурсній основі. Відтак, проведення тестувань, вступних випробувань, співбесід, інших заходів, що мають на меті встановлення відповідності рівня підготовки дитини до школи, не допускається.

Відповідно до Інструкції про порядок конкурсного приймання дітей (учнів, вихованців) до гімназій, ліцеїв, колегіумів, спеціалізованих шкіл (шкіл-інтернатів), затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 19.06.2003 N 389 та зареєстрованої у Міністерстві юстиції України від 4 липня 2003 р. за N 547/7868, на конкурсній основі (співбесіда) організовується прийом до першого класу виключно у спеціалізованих школах (школах-інтернатах).

Під час проведення співбесіди у спеціалізованих школах (школах-інтернатах) забороняється перевірка знань з математики, вмінь з читання і письма та іноземної мови. Співбесіда може мати на меті винятково пересвідчення достатності рівня загального розвитку дитини, її функціональної готовності до систематичного навчання та здатності до вивчення дисциплін відповідно до спеціалізації закладу, наприклад, фонематичний слух.

Результати співбесіди оголошуються не пізніше 5 днів після її проведення. Діти зараховуються до навчального закладу за наказом директора до початку навчального року.

Прийом дітей до першого класу загальноосвітніх навчальних закладів (у тому числі ліцею, гімназії, колегіуму, колежу, що містить у своїй структурі школу I ступеня), які працюють (планується організація навчання) за науково-педагогічними проектами, також відбувається на безконкурсній основі. Можливість успішно навчатись за обраною програмою має забезпечуватись не селекцією дітей, а створенням відповідних навчально-виховних умов для всіх дітей, які є учнями даного навчального закладу.

Дітям, які вступають до першого класу школи I - III ступеня, що обслуговує мікрорайон, де мешкає дитина, не може бути відмовлено у зарахуванні.

У випадках, коли кількість заяв щодо вступу дитини до першого класу загальноосвітнього навчального закладу не за місцем проживання перевищує кількість вільних місць, перевага надається тим, чия заява була зареєстрована раніше.

Інформація про закріплення (чи відсутність закріплення) за певним загальноосвітнім навчальним закладом мікрорайону (певної території обслуговування) обов'язково має розміщуватись на сайтах школи та інформаційному стенді для батьків майбутніх першокласників.

Для прийому до першого класу батьки або особи, які їх замінюють, надають такі документи:

- заява на ім'я директора школи;

- копія свідоцтва про народження дитини;

- медична картка встановленого зразка.

Інших документів для зарахування дитини до 1 класу не передбачено. Також не можуть вимагатися відомості про місце роботи, посади батьків або осіб, що їх замінюють, та інша інформація, не передбачена чинним законодавством.

Згідно зі статтею 12 Закону України "Про охорону дитинства" батьки несуть відповідальність за стан здоров'я дитини, її фізичний розвиток.

Відповідно до статтей 12, 15 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" медичні працівники, які проводять профілактичні щеплення, зобов'язані надавати об'єктивну інформацію особам, яким проводять щеплення, або їх законним представникам про ефективність профілактичних щеплень і можливі післявакцинальні ускладнення. Особам, що не досягли п'ятнадцятирічного віку, профілактичні щеплення проводяться за згодою їх об'єктивно інформованих батьків або інших законних представників, які мають право відмовитися від щеплень за відсутності повної об'єктивної інформації про вплив щеплень на стан здоров'я і подальші наслідки. Якщо особа та (або) її законні представники відмовляються від обов'язкових профілактичних щеплень, лікар має право взяти у них відповідне письмове підтвердження, а в разі відмови дати таке підтвердження - засвідчити це актом у присутності свідків.

Питання про відвідування навчального закладу дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень, вирішується лікарсько-консультативною комісією (наказ Міністерства охорони здоров'я України від 29.11.2002 N 434 та затверджене цим наказом примірне положення про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного та шкільного загальноосвітнього навчального закладу).

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
від 7 квітня 2005 року № 204
Про прийом дітей до 1 класу загальноосвітніх навчальних закладів


На виконання п. 2 ст. 18, п. 1 ст. 20 Закону України «Про загальну середню освiту» з метою забезпечення права на освiту та належної органiзацiї i проведення прийому дiтей до 1 класу

НАКАЗУЮ:

1. До 1 класу загальноосвiтнього навчального закладу зараховувати дiтей, як правило, з 6 рокiв.

2. Прийом дiтей до 1 класу загальноосвiтнього навчального закладу (крiм спецiалiзованого) здiйснювати на безконкурснiй основi, як правило, вiдповiдно до територiї обслуговування.

3. Для зарахування дитини до 1 класу батьки або особи, якi їх замiнюють, подають заяву на iм’я директора загальноосвiтнього навчального закладу, копiю свiдоцтва про народження дитини та медичну картку встановленого зразка.

4. Не допускається збирання додаткових даних про дитину та її батькiв або осiб, якi їх замiнюють, зокрема довiдок з мiсця роботи, проживання, про заробiтну плату батькiв, будь-яких даних, що свiдчать про розвиток дитини та її готовнiсть до систематичного навчання в школi.

5. При прийомi дитини до 1 класу є неприпустимими проведення тестувань, спiвбесiд, екзаменiв тощо з перевiрки її знань щодо засвоєння навчально-виховної програми дошкiльного навчального закладу.

6. Прийом дiтей до 1 класу спецiалiзованого навчального закладу здiйснюється вiдповiдно до Інструкцiї про порядок конкурсного приймання дiтей (учнiв, вихованцiв) до гiмназiй, лiцеїв, спецiалiзованих шкiл (шкiл-iнтернатiв), затвердженої наказом Мiнiстерства освiти i науки України вiд 19.06.2003 р. № 389, зареєстрованої в Мiнiстерствi юстицiї України 04.07.2003 р. за 547/7868).

7. Наказ про зарахування дитини до 1 класу загальноосвiтнього навчального закладу видає директор на основi поданих документiв, як правило, до початку навчального року.

8. Вiдповiдно до Інструкцiї з ведення дiлової документацiї у загальноосвiтнiх навчальних закладах на кожного учня-першокласника оформляється особова справа.

9. Визнати таким, що втратив чиннiсть, наказ Мiнiстерства освiти i науки України «Про прийом дiтей до 1 класу загальноосвiтнiх навчальних закладiв» вiд 06.05.2001 року № 365.

10. Опублiкувати цей наказ в Інформацiйному збiрнику Мiнiстерства освiти i науки України.

11. Мiнiстерству освiти i науки Автономної Республiки Крим, управлiнням освiти i науки обласних, Київської та Севастопольської мiських державних адмiнiстрацiй довести наказ до вiдома мiсцевих органiв управлiння освiтою, керiвникiв загальноосвiтнiх навчальних закладiв i забезпечити виконання його вимог.

12. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Мiнiстра Огнев’юка В. О.

Мiнiстр
С. М. НiколаєнкоНАКАЗ
Про прийом дітей до 1 класу
загальноосвітніх навчальних закладів
На виконання п. 2 ст. 18, п. 1 ст. 20 Закону України "Про загальну середню освіту" з метою забезпечення права на освіту та належної організації і проведення прийому дітей до 1 класу наказую:
1. До 1 класу загальноосвітнього навчального закладу зараховувати дітей, як правило, з 6 років.
2. Прийом дітей до 1 класу загальноосвітнього навчального закладу (крім спеціалізованого) здійснювати на безконкурсній основі, як правило, відповідно до території обслуговування.
3.
Для зарахування дитини до 1 класу батьки або особи, які їх замінюють, подають заяву на ім'я директора загальноосвітнього навчального закладу, копію свідоцтва про народження дитини та медичну картку встановленого зразка.
4. Не допускається збирання додаткових даних про дитину та її батьків або осіб, які їх замінюють, зокрема довідок з місця роботи, проживання, про заробітну плату батьків, будь-яких даних, що свідчать про розвиток дитини та її готовність до систематичного навчання в школі.

5. При прийомі дитини до 1 класу є неприпустимими проведення тестувань, співбесід, екзаменів тощо з перевірки її знань щодо засвоєння навчально-виховної програми дошкільного навчального закладу.


Методична допомога в творчій діяльності вихователя 
Зміст методичної роботи в закладі будується на основі державних документів про освіту, науково-педагогічних досліджень, навчальних планів, програм, новинок психолого-педагогічної літератури, інструктивно-методичних матеріалів з проблем організації методичної роботи, інформації про перспективний педагогічний досвід. В дошкільному закладі мають бути створені належні умови для підвищення професійного рівня та формування інноваційної компетентності педагогів. Вдало поєднанні колективні, групові та індивідуальні форми методичної роботи сприяють ефективному росту фахової майстерності педагогів. Згідно Типового положення про методичний кабінет дошкільного навчального закладу методичний кабінет дошкільного навчального закладу є центром методичної допомоги педагогічним працівникам дошкільного навчального закладу та поширення психолого-педагогічних знань серед батьків щодо розвитку, виховання та навчання дітей дошкільного віку. Робота методичного кабінету організовується з урахуванням вимог Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», інших нормативно-правових актів . Завдання адміністрації : надання методичної допомоги педагогічним працівникам щодо підвищення їх кваліфікації, професійної компетентності та розвитку педагогічної творчості підготовки та проведення освітнього процесу з дітьми, роботи з батьками вихованців . А також створення сприятливих умов для самовдосконалення педагогів, розвитку творчої ініціативи у них; забезпечення методичної підтримки щодо реалізації педагогічних ініціатив та апробації навчальної літератури, методичних розробок.
Зміст методичної роботи в закладі будується на основі державних документів про освіту, науково-педагогічних досліджень, навчальних планів, програм, новинок психолого-педагогічної літератури, інструктивно-методичних матеріалів з проблем організації методичної роботи, інформації про перспективний педагогічний досвід. В дошкільному закладі мають бути створені належні умови для підвищення професійного рівня та формування інноваційної компетентності педагогів. Вдало поєднанні колективні, групові та індивідуальні форми методичної роботи сприяють ефективному росту фахової майстерності педагогів. Згідно Типового положення про методичний кабінет дошкільного навчального закладу методичний кабінет дошкільного навчального закладу є центром методичної допомоги педагогічним працівникам дошкільного навчального закладу та поширення психолого-педагогічних знань серед батьків щодо розвитку, виховання та навчання дітей дошкільного віку. Робота методичного кабінету організовується з урахуванням вимог Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», інших нормативно-правових актів . Завдання адміністрації : надання методичної допомоги педагогічним працівникам щодо підвищення їх кваліфікації, професійної компетентності та розвитку педагогічної творчості підготовки та проведення освітнього процесу з дітьми, роботи з батьками вихованців . А також створення сприятливих умов для самовдосконалення педагогів, розвитку творчої ініціативи у них; забезпечення методичної підтримки щодо реалізації педагогічних ініціатив та апробації навчальної літератури, методичних розробок. 
Адміністрація дошкільного закладу здійснює планування на п’ять років курсової перепідготовки педагогів. Особлива увага приділяється визначенню тем до курсового та після курсового завдання. А також організації педагогічних хвилинок із звітами вихователів про проходження курсової перепідготовки на педгодинах.
Тематика самоосвіти педагогів глибоко продумується і визначається самими вихователями з урахуванням потреб навчально-виховного процесу .
Функції методичного кабінету:
врахування перспектив розвитку дошкільної освіти та специфіки діяльності даного дошкільного закладу;
використання сучасних наукових психолого-педагогічних досягнень, інноваційних технологій;
розширення професійного світогляду педагогічних працівників, систематичне інформування педагогів щодо інновацій в галузі дошкільної освіти;
корекція та оновлення інформації, яка постійно змінюється у результаті розвитку науки та впровадження інформаційно-комунікаційних технологій.
Адміністрація дитсадка
 1) опрацьовує наукові та практичні досягнення у галузі дошкільної освіти, надає рекомендації щодо їх впровадження в практику роботи дошкільного закладу; 
2) розробляє методичні рекомендації, зразки розвивальних посібників ;  
3) надає практичну допомогу працівникам дошкільного закладу;
4) систематично вивчає стан освітнього процесу, динаміку змін у розвитку дітей дошкільного віку, професійної компетентності педагогічних працівників;
5)моделює зміст, форми і методи підвищення фахової кваліфікації, майстерності педагогів дошкільного закладу, підвищення рівня психолого-педагогічної культури батьків вихованців;
6)вивчає , узагальнює та поширює перспективний педагогічний досвід з метою його застосування в освітньому процесі та удосконалення професійної компетентності педагогів.
Besucherzahler male order brides russia
счетчик посещений

Created by: Oleg Bojik